Лев инс губи пазар, слезе на пето място
Публикувана от crashbg на 27 май 2010 |
Коментари 0
Сериозно разместване сред застрахователите е настъпило само за три месеца, става ясно от данните на Комисията за финансов надзор.
„Лев инс“ е загубила пазарен дял по събрани премии от 11,5% през 2009 г. на 9,3% в края на март 2010 г. Така компанията пада от 3-о на на 5-о място за три месеца.
Намалението в събраните ѝ премии се забелязва още през януари и февруари, когато е изпаднала на 4-а позиция.
Компанията е загубила и лидерските си позиции при „Гражданска отговорност“. Дълго време продаваше най-много от този тип полици, но сега е изпреварена от „Булстрад“.
От „Каско“ най-много приходи в края на тримесечието пък е събрало „Бул инс“. Дружеството прави скок до трето място, като вече държи 10,2 на сто от пазара. Пред него твърдо са ДЗИ и „Булстрад“.
Общо 342 млн. лв. са приходите на компаниите от общо застраховане, което е спад от 6,8% на годишна база. Все по-голям става делът на „Гражданска отговорност“ в тях – 39%. За пръв път тази полица изпреварва по събрани приходи „Каско“, които са с 35% дял.
Основната причина е драстичният спад в продажбите на автомобили на лизинг, които задължително се застраховаха. Освен това в кризата много хора се отказаха от доброволната и започнаха да сключват само задължителната полица. Влияние има и лекият ръст в цената на „Гражданска отговорност“.
източник: pariteni.bg
Виж още:
Категория: Застраховане
About the Author:
15 706 
