20% увеличение на премийния приход по ГО на автомобилистите

С 19.72% за година е нараснал брутния премиен приход по застраховка Гражданска отговорност на автомобилистите, сочат данните към 31 юли 2010 г. на КФН.

Над 265 млн. лв. са тези премии за първите седем месеца на тази година, близо 221.5 млн. лв. са били към 31 юли 2009 г. Новата сума е с 14% по-голяма от събраното до края на юни тази година (232.5 млн. лв.).
ОЗК – Застраховане е дружеството с най-голям ръст на премийния приход по застраховката на годишна база – 180.8%. Следва ЗД Бул инс със 171.9% и Дженерали Застраховане – 83.2%.

В резултат на това ОЗК – Застраховане е увеличило пазарния си дял по тази застраховка от 1.78% на 4.17%, като за последния месец има лек спад, тъй като към 30 юни делът му е бил 4.35%. При Бул инс увеличението е от 4.18% на 9.48%, а при Дженерали Застраховане – от 2.31% на 3.54% на годишна база.

Сериозен годишен спад в прихода от ГО на автомобилистите има Групама Застраховане – 90.5% за година, както и ЗАД Виктория – почти 27%.

Най-голям пазарен дял от 21.49% и 57 млн. лв. премиен приход по застраховката продължава да държи ЗК Лев Инс. Следват го ЗАД Булстрад Виена Иншурънс Груп с 16.53% дял и ДЗИ – Общо застраховане – с 13.7%, които си разменят второто и третото място от предишната година.

източник: insurance.bg

Виж още:

Сподели в: Svejo.net|

Категория: Застраховане

Тагове:

About the Author:

RSSComments (0)

Trackback URL

Leave a Reply




If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.